Schopnosti

20. ledna 2017 v 18:01
Základní vlastnosti, které ukazují, jak schopní jste, či jak vypadáte. Člověk se silou 5 těžko bude svalovec.

Zvolte takový součet, který nakonec nepřesáhne 70 bodů.


síla - Zvedání těžkých předmětů, nebo větší výdrž v boji, to vše závisí na síle. Těžko budete popisovat šestnáctiletého kluka, jako největšího bouchače, který zvedne železniční vagón. Síla je také jedna z vlastností, která se snadněji nabírá na misích, ale na druhou stranu při menším tréninku, či špatným návykům bude vaše svalová hmota ubývat.

obratnost - Přeskočit určitou překážku, nebo se vyhýbat ranám nepřítele, to je hlavním úkolem obratnosti. Atleti a sportovci nedávají na obratnost dopustit. Je pravda, že ženy, nebo malé děti jsou obratnější oproti mužům.

odolnost - Vlastnost, která určuje, jak máte tuhý kořínek. Kolik vaše postava vydrží ran, než se poroučí k zemi. Svalnatí lidé spoléhají na to, že schytají několik ran, zatímco malí na svou obratnost. Nezapomeňte, že ženy a děti vydrží méně, než muži.

inteligence - Vaše mozková hmota. Těžko primitiv s malou inteligencí spočítá složitější vzorce, nebo bude používat termíny vysokoškoláků. Proto dejte pozor, aby vaše inteligence nebyla inteligence postavy. Inteligence také ovlivňuje schopnost pochopení tréninků. Pravidelné čtení a přemýšlení zaručuje, že o inteligenci nepřijdete.

charisma - Někdo už je od pohledu příjemný a jiný zase budí dojem vraha, ačkoliv má kněžské roucho. Vzhled jako takový můžete vylepšit nejenom gesty, oblečením, zákroky, či jen prostou hygienou. Je to jedna vlastnost, která se dá nejsnadněji ovlivnit. Přesto získat jeden trvalý bod na misi, je nadlidský úkol.

smysly - Předtuchy a dojmy. Otočit se dříve, než vás probodne vrah zezadu. Mít husí kůži, když na vás zrovna míří odstřelovač. Lidé spoléhající se na své smysly, mají mnohdy větší přehled o okolí, než další. Smysly se trénují velmi obtížně a vždy nevíte, jestli budete mít naučeny všechny, či jen a pouze jeden.

šikovnost- Navléknout niť do jehly, nebo odhadnout 5milimetrů při řezání. Šikovnost je oblíbena náhrada štěstí a určuje, jak daný člověk napodobí určitou situaci. Šikovný člověk dokáže napodobit i filmový kop, ani o tom neví.

štěstí - Nejzajímavější a nejvrtkavější vlastnost, kterou vaše postava může mít. Čím větší štěstí, tím je větší pravděpodobnost v kritických okamžicích, že se stane něco, co vám pomůže. Např: Při boji vystřelíte tak, že zasáhnete slabiny nepřítele, nebo vám náhodou padne správná karta při gamblingu. Postava při štěstí 30+ je takový houser Gusta, ale neusínejte na vavřínech. I ten největší klikař může mít špatné chvilky. Štěstí je také jediná vlastnost, kterou jen tak nepotrénujete.


Jak se chovat při dané schopnost?
1-4 Má problémy zvednout těžší objekt, uběhnout trasu, nebo se vůbec chovat jako člověk.
5-8 Podprůměrná vlastnost. Člověku občas něco nedojde. Nebo nerozumí složitým termínů. Nezvedně těžkou kládu, nebo neuběhne maraton. Ale i tak žije.
9-11 Běžná vlastnost. Co říct. Pokud ji držíte v hranici, nebudete v ničem zaostávat, ale také ničím přebývat.
12-14 Lepší vlastnost. Člověk má před o něčem víc a taky zná svoje tělo lépe, takže ví co si dovolit.
15-17 Dobrá vlastnost - Dokonalost, která stačí k lepšímu zacházení s jehlou, s během, nebo přesvědčování lidí.
18-19 - Velmi dobrá vlastnost. Nejenže člověk dokáže ze sebe vymáčknout takřka vše, ale prakticky má jen pár slabin.
20+ Zázračná vlastnost. Lidé s vlastností 20+ dokáží uběhnout delší maratón. Zvednout neuvěřitelné břímě, nebo přesvědčit takřka kohokoliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama