Pravidla

20. ledna 2017 v 17:09

PRAVIDLA

- ZÁKLADNÍ:
1. Neznalost pravidel neomlouvá.
2. Dodržuj zákony České republiky.
3. Každý běžný hráč má právo vytvořit si 2 postavy.
4. Je zakázáno mimo "Kecárnu" diskutovat o něčem, co se netýká přímo hry. ->O všem, co se netýká přímo hry, je možno diskutovat pouze v sekci "Kecárna".
5. Minimální věk pro hraní na těchto stránkách je 15 let.
6. Je zakázáno vkládat nevhodné materiály (erotika, rasismus, vulgarita,…). Takové příspěvky budou smazány, podle závažnosti může být také smazán účet.
7. Také se vyvarujte jakéhokoliv zbytečného spamu, tapetování, trollingu a flamingu.
8. Než napíšete příspěvek, ujistěte se, že se nezměnila rázně situace. (Vaše postava nakráčí s ledovým klidem na hlídku, když zuří válka mezi obránci a mutanty.)
9. Pamatujte si, že hráč není postava, takže postava může vědět něco, co hráč neví, a naopak.
10. Postava může existovat jen v jedné místnosti, pokud ji samovolně neopustí jinam. (>>Latríny)
11. Hráči nesmí manipulovat s cizí postavou, pokud vám to její vlastník nedovolí. Tohle pravidlo se nevztahuje na veřejné postavy, se kterými můžete spolu hrát do sytosti, ale dodržujte její charakter.
12. Admini hrají vždy fér a nemají žádné zvláštní výhody ve hře se svými normálními postavami. Admini mají vždy pravdu. Pokud se jejich pravda bude lišit, pak Hlavní admin má pravdu největší. Jakmile admini hrají se svými normálními postavami, nemají žádné zvláštní výhody.

Forma psaní:
Píše se buďto z pohledu své postavy (v 1. osobě) nebo z vašeho pohledu (ve 3. osobě). V obou případech se držte jedné formy a prosíme, nestřídejte je.
Přímou řeč formulujete v uvozovkách a tučně. ("Zase ty zatracení vojáci!")
Věci mimo hru (že musíte na nějaký čas odjet, na něco se zeptat atd.) pište v závorkách pod text (Dneska tu už nebudu. Půjdu spát.)

Aktivita:
Než se zaregistrujete, je nutné zvážit, jestli budete mít dost času. U většiny jiných her je jedno, že si přijdete zahrát jednou za uherský rok, ale v tomto případě závisí mnoho právě na vaší odpovědi. Nechceme, abyste tu seděli od nevidím do nevidím, ale pokud začnete s jiným hráčem hry a pak najednou bez jakéhokoli upozornění na půl roku zmizíte, vás spoluhráč vám určitě nepoděkuje, že se kvůli vám zbytečně zasekl na dlouhou dobu.
Pokud víte, že nebudete mít chuť nebo čas, dočasně se jednoduše nezapojujte do aktivního dění. Nemáme problém s tím, že nějaký čas nebudete hrát. S klidem se můžete pohybovat jen v "Kecárně" a diskutovat o vše možném i nemožném, ale prosím dejte nám vědět.
Nepřítomnost ohlašujte dopředu. Nebudeme-li vůbec vědět, co s vámi je, může se stát, že váš profil přesuneme po pár měsících na Hřbitov.
V případě, že chcete ze hry odejít definitivně, také oceníme, když nám dáte vědět, že chcete profil rovnou přesunout na Hřbitov. Je to lepší, než odcházet dočista bez rozloučení. Důvody samozřejmě uvádět nemusíte.

Souboje:
Každá bojová interakce se řídí pravidly. Váš protivník musí mít šanci se nějak bránit, dejte mu prostor na reakci. Pokuste se o reálnost a co nejpřesnější popis pohybu vašich úderů. Protože nejdůležitější je provedení.
Kupříkladu nemůžete napsat "Bodl ho mečem do hlavy". Ideální znění by bylo: (Blížím se k nemrtvému pomalu, zezadu, aby mě neviděl. Pevně sevřu meč. Zvednu jej nad hlavu a vystartuju proti jeho hlavě.) Po souhlasu/odmítnutí admina. Vám může admin napsat, že se útok nepodařil a obránce pak může reagovat:
(Uslyšel pohyb, otočil se tak, že meč nešikovně sjel po rameni. Tohle bylo o fous, pomyslím si.) Také případ, kdy admin odsouhlasí úder i následky. (Cítím nesmírnou bolest. Po tváři mi stéká krev. Nestihnu nic dělat, jen cítím, jak mi bolest postupně prostupuje tělem. Padám k zemi.)
Pamatujte, že nemusíte vyhrát každý souboj a dokonce můžete přijít o život, či přinejlepším nějakou končetinu. Nehrajeme na kostky, tudíž je důležité nejen to, co máte napsané v dovednostech, ale také domluva. Navíc se při rozhodování o výsledku bude dávat přednost spíše hráči, který dovede situaci lépe popsat a také jeho dovednosti a vybavení.
Je to jen hra, tak si pamatujte, že i vaše postava nemůže uhýbat a bránit se donekonečna. Admini nemají nutkání vám zabíjet postavu na každém rohu a budou se snažit, aby vám vydržela co nejdéle, také u soubojů mezi hráči. Bez domluvy nikoho nezabijete, proto jsou souboje hlídány třetí stranou.

Každý na svém písečku:
Každý hráč zde může najít styl hraní, který mu vyhovuje. Někdo může hrát sólo, jiný ve skupině. Někdo pomáhá pevnosti do roztrhání těla, jiný jede na sebe. Najdou se takoví, kteří mají rádi delší emocionální hry, ale i tací, kteří preferují kratší a údernější styl hry. Zkrátka každý si zde přijde na své. Je jen na vás, jakou cestu si zvolíte.

Délka příspěvků:
Není ničím zvlášť omezená, někomu vyhovují kratší, jinému delší.U kratších, zejména na akčnějších místech, se člověk více posune v ději, naopak u delších zase dokonale popíše situaci. Každý si může zvolit svou délku, ale mějte na paměti, že časté příspěvky, které mají jen 2-3 řádky, vaše spoluhráče mohou omrzet, proto mějte na paměti, že nejlepší je držet se v oblasti 3-5.

Vytvoření postavy:
Vaši postavu je nutné pečlivě promyslet. Protože se s ní budete stýkat často v dobrých i špatných chvilkách. Admini nemají nutkání vám ji bez důvodu zabíjet a vždy se dá na všem domluvit, záleží na lidech. Může vaše postava být založená podle vás, nebo také vašeho opaku. Máte-li nastudovaná pravidla, můžete se pustit do registračního formuláře. Jakmile vám moderátoři schválí postavu, můžete napsat váš první příspěvek u vstupu.
Základním kamenem je jméno, či přezdívka. Jakékoliv nevhodná jména budou smazána. Vzhled postavy není problém, neboť se během hry dá víceméně změnit, stejně tak osobnost, ale základní rysy nikoliv. Vaše postava musí být logická a nejlépe nemegalomanská. (Žádný kouzelník, super bojovník a nevím co.)
Snažte se vyvarovat i běžným klišé jako sirotek a Mary Sue. Admini vždy každou postavu zhodnotí a po domluvě pustí, nebo se s hráčem domluví na přepracování. Také se vyhýbejte syndromu Brouka Pytlíka. (Všechno umí, všude byl.) Většinou se taková postava bude tvořit během hry, kdy projde desítkami tréninky.

Hraní se dělí na základní kameny:
Mise je nejkratší možnost hraní, většinou bývá bezpečná a v některých případech ji můžete odehrát sami bez vyprávěče. Na těchto misích jsou předem určená situace. (kácení stromů a jejich přenos. Vyklizení domu…) Když akce skončí, Pj uzavře diskuzi a můžete pokračovat v hraní.
Výpravy řídí zpočátku vypravěč, ale je zcela na hráčích, jak výpravu zakončí. Jde o větší události, které v pevnosti můžou znamenat zvrat. (Získáte-li generátor, bude v pevnosti elektřina, začnete stavět hospodu, bude ve hře hospoda..)
Výzvy jsou jedny z nejtěžších a nejsou vhodné pro nezkušené hráče. Jedná se o svižnější a domluvenou hru s adminy, kde postava bojuje na život a na smrt. Můžete počítat se zmrzačením a s úkoly zaměřujícími se na psychiku vaší postavy, na druhou stranu jsou výzvy možnost dostat se k nejdražším věcem nebo udělat velké změny pro pevnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama