Pojmy

20. ledna 2017 v 17:48
RPG?
Je zkratka tzv. "Role playing game", kde se hráči spojují se svým hrdinou a zažívají jeho starosti a slasti, proto také vznikl termín "Hra na hrdiny." Můžeme se setkat s RPG ve třech provedení, asi nejznámější bude pc provedení her jako Diablo,Fallout … ale také mmorpg jako wowko. Další rozšířeným typem jsou stolní verze, kde nejznámější je dračí doupě, kde společně s kamarády, kde jeden vede hru (Pán jeskyně alias PJ) nebo samostatně skrz Gamebooky.

Textové rpg?
Většinou se setkáváme s termínem Open role play, kde postava může ovlivňovat prakticky jakoukoliv činnost. Obvykle hráči můžou hrát Power playing, čímž svým jednáním ovlivňují hráče jiných skupin. Postava hraje pomocí postů, což jsou krátké úryvky nějakého příběhu, nebo situace, kterou může.
Př: Mladý John už delší dobu seděl na zídce a sledoval okolí, jestli se někde něco nepohne. Protože už delší dobu nejedl, vytáhl několik kousků sušeného masa a pomalu pokusoval.
Nebo také: Držím baseballovou pálku a čekám na ten vhodný okamžik. Blížící se nemrtvý je teď priorita. Hluboce se nadechnu. Je čas. Švihnu proti hlavě nemrtvému a doufám.

Roleplay?

Je jako divadelní hra. Snažíte se vcítit do postavy a jednat jako ona. Takže pokud v životě víte, že střelný prach se vyrábí ze síry, vaše postava to nemusí vůbec vědět. Také pokud jste v místnosti, kde si šeptají dva lidé, určitě je také slyšet nebudete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama