Historie sporu

27. ledna 2017 v 21:15

Historie sporu


Jednotný národ a společné cíle. To všechno mělo město Azmurak - největší svého druhu v okolí.
K moci se dostal Shalek Kam, který se svého úřadu zmocnil legální cestou. Bohužel se věci začali stávat postupně horší a horší. Nejenže si Shalek zákonem pojistil moc a dosadil do významných pozic své lidi, ale rozhodl se izolovat zemi proti okolnímu světu.

Jeho počínání se nelíbilo jeho oponentovi Rose Inganové, která získala jen o několik procent ve volbách méně než on a veřejně začala jeho režim a vedení státu politicky napadat. Tento spor se stával ostřejší do doby, než zemi postihla krize.

Málo vody, jídla a pracovních míst doprovázená blokádou země vedla k revoluci. Lidé šli protestovat do ulic proti Shalekovu režimu a dožadovali se svých práv. Bohužel protest byl krvavě rozehnán. Nejenže bylo zjištěno, že Shalek veřejně povraždil civilisty a snažil se aféru zamést pod koberec, ale také bylo zjištěno, že jednotky vrahů patřili samotné Rose.

Tohle zjištění vedlo ke zvyšování napětí. Shalek uzavřel veškerou komunikaci, zprávy a nechal běžet jen svou propagandu a rozhodl se svůj režim držet silou. Veřejně vyhlásil válku Rose a upevňoval své postavení veřejnou popravou jeho odpůrců, To vedlo k vzniku odboje.

Odboj byl ze začátku umírněný a snažil se vše řešit mírovou cestou. Což všem nebylo po chuti. Střet ještě vyostřil, když jednotky Rose začali vraždit civilisty, kteří se odmítli přidat. Toho využili fanatici, kteří se zmocnili slova a rozpoutali válku nejen v domovině, ale také v zahraničí. Tahle teroristická skupina se rozhodla, že bude nejlepší vládnout sami.
Na zvyšující se napětí a neshody v odboji se rozhodl místní kněz Oliver Dera, že nejlepší bude získat podporu v zahraničí a chránit vše, co ve městě zůstalo pro lidi proti režimu a všem, kdo by se rozhodli jít proti němu.

Spor o moc se rozšířil do zahraničí a několik států se rozhodlo podporovat nejenom dvě největší strany, ale také teroristy a Obnovu národa vedenou knězem Oliverem. Což se nelíbilo sourozencům Mike a Luke Derovic, kteří využili zmatku a sami vyzbrojili vlastní muže a začali napadat vše, kdo nesdílí jejich ideály.

Odboj se začal pomalu hroutit na menší části. Nejenže město zažívalo nejhorší krizi, která se projevila na nedostatku jídla a zmatku z boje v ulicích, ale také zahraniční politiky, která chtěla zdejší drahé zdroje pro sebe. Proto se miliardář Josh Ebern zasloužil o vytvoření vlastní ozbrojené skupiny s cílem zabezpečit zdroje nejenom proti cizincům, ale také proti všem, kdo by je chtěli využívat pro svou potřebu.

Z odboje se postupně odtrhla skupina SLSP, která pomocí prostého lidu a síly se rozhodla přidat ke straně Rose proti všem ostatním, aby udrželi svou samostatnost. Brzy se také tahle strana dočkala zahraniční podpory.
Odboj se nakonec rozdělil na poslední dvě skupiny. Jedni, kteří věří, že je důležité válku v zemi ukončit jedno, kdo vyhraje a druzí, kteří hlásají, že nejdůležitější je eliminovat všechny špatné strany, aby v budoucnosti nenastal problém, jako dnes.


Poslední skupina ve válce, která se začala žádat o slovo, je menší, ale dosti početná menšina cizinců a hlavně bývalých potomků vládců, kteří zde působili. Tihle hrdí bojovníci bojují za své ideály s tím, že vyhrají jakkoliv a odtrhnou svůj malý kousek země jen a pouze pro sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama