Leden 2017

Strany

28. ledna 2017 v 1:08

Diktátor Shalek.

Diktátor se vším všudy. Pevně se drží moci zuby nehty. Několik okolních zemí se rozhodlo jej podporovat, nejen materiálně, ale také vojenskou silou, či bombardováním určitých míst. Jeho síla a jednotky jsou největší oproti všem. Nejenže má vybavení, trénované vojáky a policisty, ale také drží radnici a většinu telekomunikačních prostředků. Nejvíce si však drží radnici, kde je prakticky nemožné se dostat. Shalek se stará o lidi v rámci svých možností, ale tvrdě jde po každé zmínce vzdoru, nebo protestu proti jeho osobě. Shalekův cíl je jediný. Eliminovat všechny, kdo by se rozhodli jít proti němu. Uzavřít zemi před okolím a tím si a svým nástupcům vysloužit moc, po které tak toužil. Se skupinou a kýmkoliv se setkává velmi málo, a pokud ano, tak za maximálních bezpečnostních opatření. Pokud si však získáte jeho podporu, tak vás bude podporovat kdykoliv, když shledá, že má dostatek surovin pro své muže. Jeho největší nepřítel je jeho oponent, po kterém jde jako slepice po flusu. Také teroristi mu dělají problémy a neustálé boje s menšími skupinami, proto se rozhodl najmout armádu zahraničních žoldáků, ale stále se mu nedaří získat klíčové budovy a vydobýt si své místo.

Diktátorka Rose.

Žena, která se nikdy nespokojí s tím, být druhá. Vždy usilovala o svou vládu. Dokázala přesvědčit několik zahraničních zemí o vojáky a materiál. Bohužel se ji nepodařilo získat kohokoliv, kdo by zaútočil na radnici.
Její síla není tak velká jako Shalekova, ale její hlavní síla je v agentech. Povídá se, že Rose má své špehy všude a dokáže vždy pohnout čímkoliv tak, aby co nejvíce uškodila Shalekovi a sama se mohla zmocnit moci. Drží se všech vojenských institucí a tajně také usiluje o banky a telekomunikační prostředky. Sama moc nepřátel nemá, i když lidé začínají vnímat, že Rose je ještě horší volba, než samotný diktátor. Její cíl je velmi ambiciózní. Nejenže chce získat moc a otevřít zemi všem okolním státům, ale také touží vyhlásit válku nejbližšímu a nejslabšímu nepříteli. Se skupinou se setkává, co nejvíce může. I když budou jednat proti ní. Bude je podporovat a občas daruje nějaký dárek. I když chodí jen s ozbrojeným doprovodem kdekoliv, vždy se nebojí setkat tváří v tvář. Její největší nepřítel je její oponent, kterého chce zničit z povrchu světa. Sem tam bojuje proti rebelům, nebo se snaží manipulovat s ostatními proti dalším. Přece jenom ví, jak výřečná dokáže být.

Strana lidové svobody a práva- SLSP


Do čela skupiny byl demokraticky zvolen Rob Heranas. Tento muž není sice nejmladší, ale už má ve vedení a rozhodování nejednu zkušenost. Bohužel nemají žádný zahraniční support. Proto se jejich cíl zaměřuje na vydobytí a získání ekonomiky země. Jejich síla je pouze v jednotě. Nemají dostatečné vyzbrojení, ani trénink. Jsou to většinou horníci a dělníci, kteří se přesto brání jakkoliv můžou. Moc nehledí na cizince a pomoc v okolí. V jejich názorech se mají blíže k Rose a nebrání se spolupráci s ní. Snaží se udržet továrny a doly, ale proti vyzbrojenějším je nikdy moc dlouho neudrží. Přesto se nikdy nevzdávají. Cílem téhle skupiny je svrhnout všechny diktátory a nastolit vládu lidu. Omezit své hranice před vším z okolí a zejména vybudovat mocné město. Velké ideály a sny, to je to, co SLSP drží. Pokud skupinu shledají použitelnou, pak ji budou navštěvovat a dělit se o své materiály, ale vždy budou chtít skupinku naverbovat na vlastní cíle, či nejlépe získat je pod sebe. Členové se ke skupině, které věří, budou je podporovat a nejednou se rozhodnou bojovat do posledního dechu po jejich straně. Nepřítele, kterého soudí za všechny jejich trable, je Jack. Dle všeho je on největší hrozba pro všechny, a proto musí být jeho majetky zprivatizovány pro obyčejné lidi.

Slovo lidu

Mike and Luke nebyli nikdy spokojení. Sledovali celou situaci a nemohli uvěřit tomu, jak všichni přijímají cizince. Nesnášejí cizince a odmítají všechny zahraniční podpory, jaké jim kdo mohl poskytnout. Členové téhle skupiny jsou většinou bývalí zločinci, skinheadové a dokonce teroristi. Nejenže mnozí mají vojenský výcvik. Ale také jejich nenávist a odhodlání je nebezpečný pohon. Nesnášejí cokoliv, co není národní. Povedlo se jim obsadit metro a vězení, které drží pevnou rukou a nehodlají byť jen na moment ustoupit. Chtějí dosáhnout ideálního státu a ukázat, jak jejich národ je soběstačný a lepší, než kdokoliv jiný. Zničit všechny diktátory a takzvané demokraty. Hlavně vše pro své lidi. Pokud skupinku shledají užitečnou a zejména otevřenou pro jejich názory, tak ji budou navštěvovat a podporovat. Pokud skupinka prokáže velké služby, pak se nebudou bát bojovat po jejich boku. Seznam jejich nepřátel je největší a krom pacifistů se prakticky nemusí s nikým.

Obnova národa

Skupinka dobrovolníků, která se rozhodla bránit své památky a všechny lidi samotné. Což se líbí většině zahraničních organizací a právě proto je Obnova národa jedním z mála, kdo dostává plné dodávky potravin, medicíny a všeho, co civilisté potřebují. Skupinku tvoří vzdělaní lidé a doktoři. Snaží se udržovat nemocnici a kulturní památníky. Mnozí sice nemají vojenský výcvik, ale jsou to mozky celého státu. Pro svoje bezpečí si najímají žoldáky od cizinců, po vlastní. Je jim celkem jedno, kdo válku vyhraje, chtějí jediné - mír pro obyvatelstvo. S touhle myšlenkou brání své pozice proti útokům, ale pokud můžou, tak vše řeší diplomaticky.
Ke skupině se chovají velmi přátelsky a vůdce se sám neozbrojen nebude bát mluvit s očí do očí. Podpora od téhle skupinky je největší, i když se k ní nechováte nejlépe. Přesto pokud jim budete pomáhat, pak i oni oplatí minci stejnou mincí a dokonce i víc.


ROPEX

Být miliardářem s velkým Impériem ve válce je potíž. Nejenže máte moc peněz a vlivu, ale také můžete manipulovat s okolím tak, jak chcete. Tohle dobře věděl miliardář Josh, který se spojil s kýmkoliv, co to šlo, aby se stal ještě bohatším. Jeho skupinku tvoří zkušení žoldáci a část zaplacených milicí a dobrovolníků. Společně s nimi brání všechny ekonomicky výhodné pozice a tajně bojuje proti Obnově, aby získal co největší zisky. Také má zálusk na prezidentské křeslo. Přes jeho ambice je však rozumný a zaměřuje se na to nejhlavnější-peníze
Se skupinou se bude snažit navázat obchodní vztahy, a co nejdříve zjistit na jaké straně by případně byli. Protože ví, jaké ceniny jsou ve válce a po válce nejdůležitější, tak se bude snažit získat všechno zlato a stříbro. Pokud mu hráči projeví podporu a budou s ním spolupracovat, nebude se držet zpátky a naopak se jich bude držet zuby nehty, aby se proti němu nepostavili. Pokud však skupina půjde proti němu, pak se nebude bát sáhnout po tvrdých donucovacích prostředcích.

Rodina eleodors


Skupinka tvořená zejména starým rodem Eleodors, která zde byla už od nepaměti. Bohužel po státním převratu a návratu k jiným kořenům padla tahle rodina v zapomnění. Už delší dobu chtějí samostatnost a vlastní vládu. Starají se nejenom o zahraničí, ale také o své věrné a příznivce. Jejich sídlo se nachází na bývalém hradu.
Skupinka podpůrců rodiny je vskutku pestrá. Většina cizinců totiž souhlasí s jejich názory a dokonce i mnozí zahraniční leadři se rozhodli, že podporování téhle rodiny je to nejlepší, co může zemi potkat. Skupina nemá žádné hlavní sídlo, ale v poslední době se jim daří celkem dobře udržovat letiště.
Jejich cíl je osamostatnění od diktátora a všech, kteří zradili dřívější hodnoty a prosperitu. Chtějí se otevřít cizincům a ukazovat, že monarchie je nejlepší možnost pro všechny.
Její vztahy se všemi jsou otevřené, proto i skupinu budou podporovat, ale jen v případě, že sama ukáže zájem o rodinu a všechny její podpůrce. Pokud zjistí podporu od Odboje, pak se Odboj nemusí obávat, že nezůstane zkrátka a rodina jej bude podporovat materiálně kdykoliv, kdy bude moct.

Stát nejsvětější

Tuhle skupinu tvoří zejména radikálně smýšlející lidé. Nejenže nenávidí veškeré jiné skupiny, ale také se snaží prosadit anarchií. Jejich vláda je tvořena několika lidmi, kteří se neustále střídají, proto není moc jasné, kdo je jejich vůdce. Přesto vystupují spíše jako kompletní celek. Nemají žádnou základnu a spíše se soustředí na partyzánský boj.
Jejich síla je v lidech, kteří bývají nejenom vojáci a obyčejní lidé, ale také kriminálnici a extrémisté. Okolní státy berou jako hrozbu a co chvíli se rozhodnou pro atentát, nebo válku. Tím by chtěli pokračovat, dokud neovládnou celý svět. Kupodivu se povídá, že i tahle organizace je podporována zvenčí, ale nikdy nebylo zjištěno kým.
Skupinku budou napadat a trápit, ale pokud se uvidí, že skupina má zájem o jejich ideály a pomůžou jim, pak je možné, že je SN bude vojensky podporovat. Bohužel tohle spojení brzy bude známé po okolí a mnoho lidí se rozhodne pro útok, aby teroristi a jejich podpůrci nemohli zničit vše, na čem národ pracoval a budoval.Demokratická strana


Lidé, kteří se rozhodli proti systému bojovat, ale nezvolili násilnou cestu. To jsou demokraté. Tihle lidé jsou jedni z prvních, kdo protestovali proti diktátorovi a první, kdo žádali okolní státy o pomoc. Mnoho skupin se oddělilo, ale myšlenka demokracie stále zůstává. Proto se celá skupinka rozhodla sáhnout pro nutné násilí. Ovšem stále neopouští od myšlenky poklidné revoluce a protestů. Jejich sídlo je roztroušení mezi metrem, vlakem a letištěm, které se snaží spravovat.
Nemají moc velkou sílu, ani zbraně, ale přesto se nevzdávají. Získávají podporu nejenom u ostatních skupin, ale také v zahraničí. Přesto jsou také jedni, kdo bývá primárním cílem útoků. Proto jim nezbývá, než někdy sáhnout k drastickým volbám. Přesto se snaží bojovat pro obyčejné lidi a chránit ty, kteří obvykle bojovat neumí.
Se skupinou budou spolupracovat a snažit se navozovat dobré vztahy. Stačí však, aby skupina začala bojovat proti lidem a tím ubližovat obyčejným civilistům, pak přímo půjdou na útok a nezastaví se před ničím.

Republikánci

V podstatě se oproti demokratům ničím neliší. Mají stejné touhy a cíle, ale oproti demokratům si zvolili vlastní cestu. Nejednají s nikým, kdo není z jejich země a spíše se soustředí na pomoc vnitřní. Nebojí se použít násilí, ale občas zvolí i mírumilovnou cestu. Nemají stálé místo, ale spoléhají se na získání vodárny a plynárny, aby zajistili alespoň základní dodávky pro lidi, kteří už teď nesmyslně trpí.
Stejně jako demokraté nemají moc zbraní, ani vojáků. Dokonce nemají prakticky žádnou podporu, krom několik tajných zásilek. Proto se rozhodují tvrdě a občas sahají po extrémních řešeních, ale vždy s mírou. Jejich nejdůležitějším cílem je chránit lidi. Protože lidi tvoří republiku.
Se skupinou spolupracují a obchodují. Mají semo tamo přivřené oči, když se děje něco, co odporuje jejich principů, protože potřebují lidi, které nakonec můžou jmenovat do vedení. Pokud se stane, že se skupinka znepřátelí a rozhodnou se bojovat, pak budou republikáni ti, kteří se spojí s kýmkoliv, aby je vyhladili z povrchu země.


Historie sporu

27. ledna 2017 v 21:15

Historie sporu


Jednotný národ a společné cíle. To všechno mělo město Azmurak - největší svého druhu v okolí.
K moci se dostal Shalek Kam, který se svého úřadu zmocnil legální cestou. Bohužel se věci začali stávat postupně horší a horší. Nejenže si Shalek zákonem pojistil moc a dosadil do významných pozic své lidi, ale rozhodl se izolovat zemi proti okolnímu světu.

Jeho počínání se nelíbilo jeho oponentovi Rose Inganové, která získala jen o několik procent ve volbách méně než on a veřejně začala jeho režim a vedení státu politicky napadat. Tento spor se stával ostřejší do doby, než zemi postihla krize.

Málo vody, jídla a pracovních míst doprovázená blokádou země vedla k revoluci. Lidé šli protestovat do ulic proti Shalekovu režimu a dožadovali se svých práv. Bohužel protest byl krvavě rozehnán. Nejenže bylo zjištěno, že Shalek veřejně povraždil civilisty a snažil se aféru zamést pod koberec, ale také bylo zjištěno, že jednotky vrahů patřili samotné Rose.

Tohle zjištění vedlo ke zvyšování napětí. Shalek uzavřel veškerou komunikaci, zprávy a nechal běžet jen svou propagandu a rozhodl se svůj režim držet silou. Veřejně vyhlásil válku Rose a upevňoval své postavení veřejnou popravou jeho odpůrců, To vedlo k vzniku odboje.

Odboj byl ze začátku umírněný a snažil se vše řešit mírovou cestou. Což všem nebylo po chuti. Střet ještě vyostřil, když jednotky Rose začali vraždit civilisty, kteří se odmítli přidat. Toho využili fanatici, kteří se zmocnili slova a rozpoutali válku nejen v domovině, ale také v zahraničí. Tahle teroristická skupina se rozhodla, že bude nejlepší vládnout sami.
Na zvyšující se napětí a neshody v odboji se rozhodl místní kněz Oliver Dera, že nejlepší bude získat podporu v zahraničí a chránit vše, co ve městě zůstalo pro lidi proti režimu a všem, kdo by se rozhodli jít proti němu.

Spor o moc se rozšířil do zahraničí a několik států se rozhodlo podporovat nejenom dvě největší strany, ale také teroristy a Obnovu národa vedenou knězem Oliverem. Což se nelíbilo sourozencům Mike a Luke Derovic, kteří využili zmatku a sami vyzbrojili vlastní muže a začali napadat vše, kdo nesdílí jejich ideály.

Odboj se začal pomalu hroutit na menší části. Nejenže město zažívalo nejhorší krizi, která se projevila na nedostatku jídla a zmatku z boje v ulicích, ale také zahraniční politiky, která chtěla zdejší drahé zdroje pro sebe. Proto se miliardář Josh Ebern zasloužil o vytvoření vlastní ozbrojené skupiny s cílem zabezpečit zdroje nejenom proti cizincům, ale také proti všem, kdo by je chtěli využívat pro svou potřebu.

Z odboje se postupně odtrhla skupina SLSP, která pomocí prostého lidu a síly se rozhodla přidat ke straně Rose proti všem ostatním, aby udrželi svou samostatnost. Brzy se také tahle strana dočkala zahraniční podpory.
Odboj se nakonec rozdělil na poslední dvě skupiny. Jedni, kteří věří, že je důležité válku v zemi ukončit jedno, kdo vyhraje a druzí, kteří hlásají, že nejdůležitější je eliminovat všechny špatné strany, aby v budoucnosti nenastal problém, jako dnes.


Poslední skupina ve válce, která se začala žádat o slovo, je menší, ale dosti početná menšina cizinců a hlavně bývalých potomků vládců, kteří zde působili. Tihle hrdí bojovníci bojují za své ideály s tím, že vyhrají jakkoliv a odtrhnou svůj malý kousek země jen a pouze pro sebe.

město historie

27. ledna 2017 v 20:48

Azaruk

Azaruk už v minulosti měl problémy. Barbarské kmeny a menšiny vytlačily původní obyvatelstvo a začala doba teroru. Proto se obyvatelé spolehli na silné vůdce. Ti měli všechnu moc ve svých rukou a postupem času se jim podařilo vytlačit ze země všechny utlačovatele. Město se uzavřením před ostatními stalo dobře prosperujícím a nebýt dnešního problému, mohlo konkurovat okolí.

Město je na strategicky, ale i ekonomicky výhodném místě. Proto není divu, že město se začalo rozrůstat a spolupracovat s okolními státy. Město samotné má velmi rozsáhlé metro a další dopravní infrastrukturu. V okolí je mnoho bohatých nalezišť, které jsou hlavním důvodem, proč se zahraniční velmoci snaží udržet stabilní válku, a při troše štěstí uzmout nějaký ten kontrakt a materiál pro sebe.

Život ve městě je těžký. Nejenže voda, elektřina a plyn jsou v držení skupin, které je využívají spíše pro sebe, než pro obyčejné obyvatele. Nedostatek vody a jídla nutí obyčejné obyvatele sahat pro extrémních řešeních. Od lovení hlodavců, po hledání červů. Ve městě vznikají ozbrojené gangy kriminálníků, kteří přepadávají civilisty a snaží se na celé válce něco vydělat.


Kromě věčných bojů a výstřelů se městem rozléhá propaganda režimu, aby udržela lidi v klidu a strachu. Také se do města snaží dodávat základní potraviny a vodu, ale není to vždy procházka růžovým sadem, když nevíte, jestli letadlo přiveze zásilku, nebo bombu.

mapa školy

27. ledna 2017 v 17:50

Hra

27. ledna 2017 v 17:20

Škola

Okolí.Aktuality

26. ledna 2017 v 23:58

Aktuální mise:

Aktuální informace:

Stav Školy


Mimoherní

26. ledna 2017 v 23:54

Admin tým


Pojmy


VzkazyChat


Škola

26. ledna 2017 v 21:17

Škola se nachází na jednom z několika už relativně zabezpečených míst ve městě. Jediným problémem bývají útoky nájezdníků, ale nebývá to pravidlem.
Ve škole je nepořádek a bude trvat dlouho, než se všechny místnosti spraví, či přemění na použitelné. Některé místnosti, zejména v nejvyšším patře jsou na tom tak špatně, že bude třeba dohled zkušeného stavitele. Díry ve stěnách jsou největší problém, kdy si nejeden útočník řekne, že škola bude dobrý cíl…

Před válkou se škola řadila mezi jednu z nejlepších základních škol, která ve městě byla. Základní škola Veradova nabízela kromě moderního přístupu i všeobecné zaměření, proto byla mezi dětmi dosti populární. V době války se na ni vyřádili gangy a nepřátelské skupiny a proto vypadá, jak vypadá. Bude potřeba spoustu materiálu a nábytku, aby se zde dalo krásně žít.

Správa

26. ledna 2017 v 16:57

Informace

Práce

mise

stavby/vylepšení


Postavy

26. ledna 2017 v 16:52

Postavy

Systémové

Hráči

Mrtví/ztracení


Dotazy, připomínky a žádosti

22. ledna 2017 v 20:06
Protože je náš projekt poměrně nový, rád bych věděl, zda máte nápady na jeho zlepšení, kritiku, nebo konstruktivní dotaz, abych se na danou problematiku mohl podívat

Nebo se chystáte na delší čas na dovolenou? Chtěli byste, aby postava přežila čistku? Pak stačí zanechat vzkaz.

Úvod

22. ledna 2017 v 19:51

Viva la revolution!

Říkal sis vždycky, jak se cítí lidé, během války? Jak lidé dokáži změnit osud? Tak čti dál. Revoluce je svět pro RPG hrdiny. Takové, kteří se hrdiny teprve stanou. Protože nejen, že si tvoříte vlastní cestu, ale také vaše činy mění samotný svět. Můžete pomáhat ostatním hráčům, obyčejným civilistům, nebo oblíbeným skupinkám v konfliktu. Můžete jít proti všem a každopádně je jen na vás, jak svět bude vypadat.

Revoluce vypukla v Azuraku, jednom z největších měst mocné říše. Nejenže obyčejní lidé musí vyčkávat a poslouchat propagandu zdejšího diktátora a být ve strachu, co má přijít, ale také musí řešit problémy s jídlem a vodou, které nejsou zrovna ideální. Venku bojují skupiny proti sobě a snaží se dosáhnout svým cílům a do toho jste tu vy. Obyčejní lidé, kteří se snaží přežít.

Máš na to pozvednout zbraň? Pak podej PŘIHLÁŠKU. Přečti si PRAVIDLA a INFORMACE.

Registrační formulář

21. ledna 2017 v 17:49
Po vyplnění musí registrační formulář projít kontrolou.

Admin team si vyhrazuje právo hrubě nevyhovující kartu postavy neschválit.

Přihlášky zasílejte na mail: Revoluce-rpg@centrum.cz

PŘIHLÁŠKA

1)Předívka hráče - Jak vám máme říkat a jak budete vystupovat ve fórku.

2) Jméno a Příjmení - Každý se nějak jmenuje. Snažte se vyvarovat moc známých jmen. Pokud budete chtít přezdívku postavy, napište ji do závorky za jméno.

3) Věk - Snažte se vybrat takový, který bude k vašemu portrétu sedět. Přecijenom, když si vyberete padesátiletého důchodce, těžko mu dáte dvacet let a obráceně. Minimální věk postavy je 15 let. Menší jen po domluvě.

4) Pohlaví - Jste muž, či žena?

5) Vzhled - Jenom fotka nestačí, napište nám něco o vaší postavě. Jak vypadá i to, co nevidíme (výška, váha..)

6) Povaha - Jak se postava chová a vystupuje? Je klidná, nebo naopak vznětlivá?

7) Životopis - Napište nám jak vaše postava žije a čím se živila, či přežívala, než se dostala ke skupince. Nezapomeňte, že dobrý životopis může ovlivnit svět, nebo to, s čím se setkáte. Nemusíte sepisovat žádné romány, ale zároveň by bylo
dobré napsat co nejvíc.

8) Pozice/práce - Každý začíná se statusem nováček, ale jakmile si zvolí práci, dostane ji na starosti se všemi právy a povinnostmi.

9) Inventář - Ze začátku kromě oblečení máte právo na jednu menší zbraň a pár věcí. Gm tým pak schválí počet, popřípadě něco přídá/ubere.

10) Staty - Vyberte si dle seznamu. Během hry se vám staty ještě můžou zvýšit/snížit. ZDE.

11) Jazyky - Kolika jazyky dokáže vaše postava mluvit? Běžně se člověk domluví s domovským a naučeným. Ve hře se používá angličtina.

12) Schopnosti - Co vaše postava umí? Čím se živí? Zvolte si dvě takové, které budou vystihovat vaši postavu.Výběr z několika schopností je.

13) Slabé stránky - Každá postava se něčeho bojí, nebo s něčím bojuje. Čím je slabá ta vaše? Vyberte si nejlépe dvě (Fobii/fillii +jinou) Několik možností ZDE.

14) Link obrázku postavy - Obrázek vaší postavy. Snažte sevybírat reálné lidi, nebo dobře provedené portréty. Žádné anime.

15) Kontakt - Kde vás můžeme zastihnout. Obvykle využíváme FB, ale přinejhorším se spokojíme se skypem, nebo icq. Pro lepší komunikaci a koordinaci, přesto není povinný.

Informace

21. ledna 2017 v 17:15

Informace:


Stav vody: Pouze pro pití. Značně kalná. Vody je dostatek.

Stav jídla: Kořínky, listy, hmyz občas maso nebo ryba. Jídla je málo, pouze na příděly.

Stav nebezpečí: Neznámé

Drby: Povídá se, že Ronald chystá nějaký velký plán.

Důležité upozornění: Žádné

Počasí: Prosinec - Zima a první sníh, tak by se dala charakterizovat zima. Díky ní je dostatek vody, pokud si ji rozpustíte. Problémem ovšem bývá neustále nošení dřeva a zatápění

Slabiny

21. ledna 2017 v 16:59
Fobie/ Filie - Každý se něčeho bojí a snaží se tomu vyhnout, jak to jde. Nebo naopak vidět to co nejvíce.

Nervák - Vždycky, když se na něco chystáte, cítíte, jakoby vám břicho mělo vyskočit z těla a nejradši byste se někam schovali.

Smraďoch - Vylučujete odér, který nebývá pro nikoho příjemný. Horší n tom je, že jediný kdo vydrží ve vaší blízkosti, jsou bakterie.

Závislák - Chlast, drogy, sex… každý něco má tak rád a nemůže přestat. Když se dostane ke svému oblíbenému, nezná svůj strop.

Hazardér - Někdy nejen nebezpečný sobě, ale i okolí. Vběhne do skupinky nepřátel jen s nožem. Rozběhne se a skočí na protější budovu. Zkrátka rád riskuje a miluje ten pocit adrenalinu.

Chamtivost/ Marnotratník - Chce všechno pro sebe až chorobně. Vždycky, když se mu pokusí někdo něco vzít, div by mu neukousl ruku. Hamoun jeden. Naproti tomu marnotratník rozhazuje i kalhoty kdyby mohl.

Rozumbrada / chlubil - Všude byl a všechno zná a lže, jak když tiskne. Tihle lidé jsou osinou zadku dosti lidem.

Agresivita - Tohohle člověka naštve i naprostá blbost a div vám neorazí o hlavu kámen, nebo to, co mu padne pod ruku.

Sadista/masochista - Způsobování, nebo naopak obdržování ran a zranění vám dává potřebu zacházet do extrémů. Někdy se zdá, že takový člověk by sobě (nebo někomu) usekl nohu a spokojeně se při tom usmíval.

Skleróza - Tenhle člověk …co jsem to chtěl? Ahaa. Tento člověk zapomíná, nebo si plete data.

Zranění/ špatný smysl/alergie - Někomu chybí noha, jiný špatně vidí a někteří jsou alergičtí na kočky. Příroda si nevybírá.

Závist/nenávist - Ten támhle má lepší zbraň než já…. Musím něco udělat, aby měl míň. Hele tenhle má krásnou bundu…pff ať se s ní zahrabe. Nenávidím bohaté…nebo počkej…aha Italové…odpornej národ.

Sólista - Jet jen na své triko. Odmítat pomoc ostatních. Vždyť přeci jen já musím přežít.

Pesimista - Všichni stejně zemřeme. Je zbytečné se snažit. Radši to vzdejme. Tohohle člověka byste do týmu určitě nechtěli.

Zbabělec - Držet se vzadu.. tam se mi nic nestane. Nebo nejlépe nevycházet z úkrytu. Bezpečí!

Arogantní - To mluvíte semnou? Pff já to zvládnu. He nepotřebuju pomoc.

Duševní porucha - Kleptomanie, schizofrenie, narcisismus nebo obyčejná anorexie a deprese. To vše se vám může zjevit náhle v hlavě a ani o tom nebudete vědět.

Hypochondr /Paranoia - Vsugerovat si nějakou nemoc, nebo pocit že mě někdo sleduje. Nikdo tam být ani nemusí..ale..ne skutečně tam je!

Lenost - Nechce se mi nic dělat.. ať to udělají ostatní… vážně musím já?

Citlivý - V každé situaci musí být dobrák. Uvidí jednou mrtvé dítě a hned pláče jako želva.

Schopnosti

20. ledna 2017 v 18:01
Základní vlastnosti, které ukazují, jak schopní jste, či jak vypadáte. Člověk se silou 5 těžko bude svalovec.

Zvolte takový součet, který nakonec nepřesáhne 70 bodů.


síla - Zvedání těžkých předmětů, nebo větší výdrž v boji, to vše závisí na síle. Těžko budete popisovat šestnáctiletého kluka, jako největšího bouchače, který zvedne železniční vagón. Síla je také jedna z vlastností, která se snadněji nabírá na misích, ale na druhou stranu při menším tréninku, či špatným návykům bude vaše svalová hmota ubývat.

obratnost - Přeskočit určitou překážku, nebo se vyhýbat ranám nepřítele, to je hlavním úkolem obratnosti. Atleti a sportovci nedávají na obratnost dopustit. Je pravda, že ženy, nebo malé děti jsou obratnější oproti mužům.

odolnost - Vlastnost, která určuje, jak máte tuhý kořínek. Kolik vaše postava vydrží ran, než se poroučí k zemi. Svalnatí lidé spoléhají na to, že schytají několik ran, zatímco malí na svou obratnost. Nezapomeňte, že ženy a děti vydrží méně, než muži.

inteligence - Vaše mozková hmota. Těžko primitiv s malou inteligencí spočítá složitější vzorce, nebo bude používat termíny vysokoškoláků. Proto dejte pozor, aby vaše inteligence nebyla inteligence postavy. Inteligence také ovlivňuje schopnost pochopení tréninků. Pravidelné čtení a přemýšlení zaručuje, že o inteligenci nepřijdete.

charisma - Někdo už je od pohledu příjemný a jiný zase budí dojem vraha, ačkoliv má kněžské roucho. Vzhled jako takový můžete vylepšit nejenom gesty, oblečením, zákroky, či jen prostou hygienou. Je to jedna vlastnost, která se dá nejsnadněji ovlivnit. Přesto získat jeden trvalý bod na misi, je nadlidský úkol.

smysly - Předtuchy a dojmy. Otočit se dříve, než vás probodne vrah zezadu. Mít husí kůži, když na vás zrovna míří odstřelovač. Lidé spoléhající se na své smysly, mají mnohdy větší přehled o okolí, než další. Smysly se trénují velmi obtížně a vždy nevíte, jestli budete mít naučeny všechny, či jen a pouze jeden.

šikovnost- Navléknout niť do jehly, nebo odhadnout 5milimetrů při řezání. Šikovnost je oblíbena náhrada štěstí a určuje, jak daný člověk napodobí určitou situaci. Šikovný člověk dokáže napodobit i filmový kop, ani o tom neví.

štěstí - Nejzajímavější a nejvrtkavější vlastnost, kterou vaše postava může mít. Čím větší štěstí, tím je větší pravděpodobnost v kritických okamžicích, že se stane něco, co vám pomůže. Např: Při boji vystřelíte tak, že zasáhnete slabiny nepřítele, nebo vám náhodou padne správná karta při gamblingu. Postava při štěstí 30+ je takový houser Gusta, ale neusínejte na vavřínech. I ten největší klikař může mít špatné chvilky. Štěstí je také jediná vlastnost, kterou jen tak nepotrénujete.


Jak se chovat při dané schopnost?
1-4 Má problémy zvednout těžší objekt, uběhnout trasu, nebo se vůbec chovat jako člověk.
5-8 Podprůměrná vlastnost. Člověku občas něco nedojde. Nebo nerozumí složitým termínů. Nezvedně těžkou kládu, nebo neuběhne maraton. Ale i tak žije.
9-11 Běžná vlastnost. Co říct. Pokud ji držíte v hranici, nebudete v ničem zaostávat, ale také ničím přebývat.
12-14 Lepší vlastnost. Člověk má před o něčem víc a taky zná svoje tělo lépe, takže ví co si dovolit.
15-17 Dobrá vlastnost - Dokonalost, která stačí k lepšímu zacházení s jehlou, s během, nebo přesvědčování lidí.
18-19 - Velmi dobrá vlastnost. Nejenže člověk dokáže ze sebe vymáčknout takřka vše, ale prakticky má jen pár slabin.
20+ Zázračná vlastnost. Lidé s vlastností 20+ dokáží uběhnout delší maratón. Zvednout neuvěřitelné břímě, nebo přesvědčit takřka kohokoliv.

Pojmy

20. ledna 2017 v 17:48
RPG?
Je zkratka tzv. "Role playing game", kde se hráči spojují se svým hrdinou a zažívají jeho starosti a slasti, proto také vznikl termín "Hra na hrdiny." Můžeme se setkat s RPG ve třech provedení, asi nejznámější bude pc provedení her jako Diablo,Fallout … ale také mmorpg jako wowko. Další rozšířeným typem jsou stolní verze, kde nejznámější je dračí doupě, kde společně s kamarády, kde jeden vede hru (Pán jeskyně alias PJ) nebo samostatně skrz Gamebooky.

Textové rpg?
Většinou se setkáváme s termínem Open role play, kde postava může ovlivňovat prakticky jakoukoliv činnost. Obvykle hráči můžou hrát Power playing, čímž svým jednáním ovlivňují hráče jiných skupin. Postava hraje pomocí postů, což jsou krátké úryvky nějakého příběhu, nebo situace, kterou může.
Př: Mladý John už delší dobu seděl na zídce a sledoval okolí, jestli se někde něco nepohne. Protože už delší dobu nejedl, vytáhl několik kousků sušeného masa a pomalu pokusoval.
Nebo také: Držím baseballovou pálku a čekám na ten vhodný okamžik. Blížící se nemrtvý je teď priorita. Hluboce se nadechnu. Je čas. Švihnu proti hlavě nemrtvému a doufám.

Roleplay?

Je jako divadelní hra. Snažíte se vcítit do postavy a jednat jako ona. Takže pokud v životě víte, že střelný prach se vyrábí ze síry, vaše postava to nemusí vůbec vědět. Také pokud jste v místnosti, kde si šeptají dva lidé, určitě je také slyšet nebudete.

Pravidla

20. ledna 2017 v 17:09

PRAVIDLA

- ZÁKLADNÍ:
1. Neznalost pravidel neomlouvá.
2. Dodržuj zákony České republiky.
3. Každý běžný hráč má právo vytvořit si 2 postavy.
4. Je zakázáno mimo "Kecárnu" diskutovat o něčem, co se netýká přímo hry. ->O všem, co se netýká přímo hry, je možno diskutovat pouze v sekci "Kecárna".
5. Minimální věk pro hraní na těchto stránkách je 15 let.
6. Je zakázáno vkládat nevhodné materiály (erotika, rasismus, vulgarita,…). Takové příspěvky budou smazány, podle závažnosti může být také smazán účet.
7. Také se vyvarujte jakéhokoliv zbytečného spamu, tapetování, trollingu a flamingu.
8. Než napíšete příspěvek, ujistěte se, že se nezměnila rázně situace. (Vaše postava nakráčí s ledovým klidem na hlídku, když zuří válka mezi obránci a mutanty.)
9. Pamatujte si, že hráč není postava, takže postava může vědět něco, co hráč neví, a naopak.
10. Postava může existovat jen v jedné místnosti, pokud ji samovolně neopustí jinam. (>>Latríny)
11. Hráči nesmí manipulovat s cizí postavou, pokud vám to její vlastník nedovolí. Tohle pravidlo se nevztahuje na veřejné postavy, se kterými můžete spolu hrát do sytosti, ale dodržujte její charakter.
12. Admini hrají vždy fér a nemají žádné zvláštní výhody ve hře se svými normálními postavami. Admini mají vždy pravdu. Pokud se jejich pravda bude lišit, pak Hlavní admin má pravdu největší. Jakmile admini hrají se svými normálními postavami, nemají žádné zvláštní výhody.

Forma psaní:
Píše se buďto z pohledu své postavy (v 1. osobě) nebo z vašeho pohledu (ve 3. osobě). V obou případech se držte jedné formy a prosíme, nestřídejte je.
Přímou řeč formulujete v uvozovkách a tučně. ("Zase ty zatracení vojáci!")
Věci mimo hru (že musíte na nějaký čas odjet, na něco se zeptat atd.) pište v závorkách pod text (Dneska tu už nebudu. Půjdu spát.)

Aktivita:
Než se zaregistrujete, je nutné zvážit, jestli budete mít dost času. U většiny jiných her je jedno, že si přijdete zahrát jednou za uherský rok, ale v tomto případě závisí mnoho právě na vaší odpovědi. Nechceme, abyste tu seděli od nevidím do nevidím, ale pokud začnete s jiným hráčem hry a pak najednou bez jakéhokoli upozornění na půl roku zmizíte, vás spoluhráč vám určitě nepoděkuje, že se kvůli vám zbytečně zasekl na dlouhou dobu.
Pokud víte, že nebudete mít chuť nebo čas, dočasně se jednoduše nezapojujte do aktivního dění. Nemáme problém s tím, že nějaký čas nebudete hrát. S klidem se můžete pohybovat jen v "Kecárně" a diskutovat o vše možném i nemožném, ale prosím dejte nám vědět.
Nepřítomnost ohlašujte dopředu. Nebudeme-li vůbec vědět, co s vámi je, může se stát, že váš profil přesuneme po pár měsících na Hřbitov.
V případě, že chcete ze hry odejít definitivně, také oceníme, když nám dáte vědět, že chcete profil rovnou přesunout na Hřbitov. Je to lepší, než odcházet dočista bez rozloučení. Důvody samozřejmě uvádět nemusíte.

Souboje:
Každá bojová interakce se řídí pravidly. Váš protivník musí mít šanci se nějak bránit, dejte mu prostor na reakci. Pokuste se o reálnost a co nejpřesnější popis pohybu vašich úderů. Protože nejdůležitější je provedení.
Kupříkladu nemůžete napsat "Bodl ho mečem do hlavy". Ideální znění by bylo: (Blížím se k nemrtvému pomalu, zezadu, aby mě neviděl. Pevně sevřu meč. Zvednu jej nad hlavu a vystartuju proti jeho hlavě.) Po souhlasu/odmítnutí admina. Vám může admin napsat, že se útok nepodařil a obránce pak může reagovat:
(Uslyšel pohyb, otočil se tak, že meč nešikovně sjel po rameni. Tohle bylo o fous, pomyslím si.) Také případ, kdy admin odsouhlasí úder i následky. (Cítím nesmírnou bolest. Po tváři mi stéká krev. Nestihnu nic dělat, jen cítím, jak mi bolest postupně prostupuje tělem. Padám k zemi.)
Pamatujte, že nemusíte vyhrát každý souboj a dokonce můžete přijít o život, či přinejlepším nějakou končetinu. Nehrajeme na kostky, tudíž je důležité nejen to, co máte napsané v dovednostech, ale také domluva. Navíc se při rozhodování o výsledku bude dávat přednost spíše hráči, který dovede situaci lépe popsat a také jeho dovednosti a vybavení.
Je to jen hra, tak si pamatujte, že i vaše postava nemůže uhýbat a bránit se donekonečna. Admini nemají nutkání vám zabíjet postavu na každém rohu a budou se snažit, aby vám vydržela co nejdéle, také u soubojů mezi hráči. Bez domluvy nikoho nezabijete, proto jsou souboje hlídány třetí stranou.

Každý na svém písečku:
Každý hráč zde může najít styl hraní, který mu vyhovuje. Někdo může hrát sólo, jiný ve skupině. Někdo pomáhá pevnosti do roztrhání těla, jiný jede na sebe. Najdou se takoví, kteří mají rádi delší emocionální hry, ale i tací, kteří preferují kratší a údernější styl hry. Zkrátka každý si zde přijde na své. Je jen na vás, jakou cestu si zvolíte.

Délka příspěvků:
Není ničím zvlášť omezená, někomu vyhovují kratší, jinému delší.U kratších, zejména na akčnějších místech, se člověk více posune v ději, naopak u delších zase dokonale popíše situaci. Každý si může zvolit svou délku, ale mějte na paměti, že časté příspěvky, které mají jen 2-3 řádky, vaše spoluhráče mohou omrzet, proto mějte na paměti, že nejlepší je držet se v oblasti 3-5.

Vytvoření postavy:
Vaši postavu je nutné pečlivě promyslet. Protože se s ní budete stýkat často v dobrých i špatných chvilkách. Admini nemají nutkání vám ji bez důvodu zabíjet a vždy se dá na všem domluvit, záleží na lidech. Může vaše postava být založená podle vás, nebo také vašeho opaku. Máte-li nastudovaná pravidla, můžete se pustit do registračního formuláře. Jakmile vám moderátoři schválí postavu, můžete napsat váš první příspěvek u vstupu.
Základním kamenem je jméno, či přezdívka. Jakékoliv nevhodná jména budou smazána. Vzhled postavy není problém, neboť se během hry dá víceméně změnit, stejně tak osobnost, ale základní rysy nikoliv. Vaše postava musí být logická a nejlépe nemegalomanská. (Žádný kouzelník, super bojovník a nevím co.)
Snažte se vyvarovat i běžným klišé jako sirotek a Mary Sue. Admini vždy každou postavu zhodnotí a po domluvě pustí, nebo se s hráčem domluví na přepracování. Také se vyhýbejte syndromu Brouka Pytlíka. (Všechno umí, všude byl.) Většinou se taková postava bude tvořit během hry, kdy projde desítkami tréninky.

Hraní se dělí na základní kameny:
Mise je nejkratší možnost hraní, většinou bývá bezpečná a v některých případech ji můžete odehrát sami bez vyprávěče. Na těchto misích jsou předem určená situace. (kácení stromů a jejich přenos. Vyklizení domu…) Když akce skončí, Pj uzavře diskuzi a můžete pokračovat v hraní.
Výpravy řídí zpočátku vypravěč, ale je zcela na hráčích, jak výpravu zakončí. Jde o větší události, které v pevnosti můžou znamenat zvrat. (Získáte-li generátor, bude v pevnosti elektřina, začnete stavět hospodu, bude ve hře hospoda..)
Výzvy jsou jedny z nejtěžších a nejsou vhodné pro nezkušené hráče. Jedná se o svižnější a domluvenou hru s adminy, kde postava bojuje na život a na smrt. Můžete počítat se zmrzačením a s úkoly zaměřujícími se na psychiku vaší postavy, na druhou stranu jsou výzvy možnost dostat se k nejdražším věcem nebo udělat velké změny pro pevnost.